Produkt

Fotografia Wrocław „Pomnik Anonimowego Przechodnia nocą”

GSF00125

Cena brutto:

160,00 zł

Opis produktu

Czarno-biała fotografia Wrocławia

Tytuł: „Pomnik Anonimowego Przechodnia nocą”

Autorka: Antonia Zofia Tereszko (Zofia Zdanowicz)

 

Słynny Pomnik Anonimowego Przechodnia znajdujący się przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu,na skrzyżowaniu z ul. Świdnicką.

Pomnik składa się z czternastu odlanych z brązu postaci naturalnej wielkości, stojących po obu stronach ulicy Świdnickiej. Został odsłonięty w nocy z 12 na 13 grudnia 2005 roku w 24. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Niektóre rzeźby są widoczne w całości, niektóre „znikają” w niewidzialnym przejściu. Im bardziej Anonimowi zbliżają się do krawędzi jezdni, tym głębiej zapadają się w chodnikowych płytach.

Różnie odczytywana jest symbolika pomnika: od upamiętnienia anonimowych działaczy opozycji w czasach stanu wojennego po symbol zmian, które dokonały się w Polsce po 1989 roku.

Na czarno-białym zdjęciu widzimy postacie wychodzące z podziemi, niosące nadzieję, co podkreślają widoczne na zdjęciu gwiazdy-rozbłyski pochodzące z ulicznych latarni.

W tle wrocławski teatr muzyczny Capitol i tramwaj.

Niesamowity nastrój zdjęcia nie pozwala przejść obok niego obojętnie.

Fotografia z 2017 roku, wywołana na wysokiej jakości papierze fotograficznym, oprawiona w ramę pod szkłem i passe-partout, duży rozmiar.

Sygnowana, posiada Certyfikat Autentyczności.

Wymiary fotografii bez ramy: 45 cm x 32 cm.

Wymiary fotografii z ramą: 50 cm x 40 cm.

Autorka pracy: Antonia Zofia Tereszko (Zofia Zdanowicz),

znana we wrocławskim środowisku dokumentalistka życia miasta, jego mieszkańców i mieszkanek oraz znajdującej się w nim architektury i przyrody.

Więcej o Artystce na stronie Galerii „La Belle Epoque”: http://www.galeria.pieknaepoka.pl/antonia-zofia-tereszko-zofia-zdanowicz/

Podobne produkty